Rețeaua de gaz metan se extinde în cartierul Deal 2
12 feb. 2019, 12:57
Actualizat: 12 feb. 2019, 12:57

DSC_0651-1024x682
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Aproximativ 600 de familii vor beneficia de extinderea rețelei de gaz metan din cartierul bârlădean, Deal 2. Lucrările au început luni, 11 februarie.
Termenul estimativ pentru finalizarea lucrărilor este 11 decembrie 2020, iar costul pentru extinderea rețelei de gaz pe distanța de 8 km se ridică la aproximativ 870.000 de lei.Străzile care beneficiază de investiție sunt: Henri Coandă, Anghel Saligny, Arhimede, Ciprian Porumbescu, Dosoftei, C. I. Parhon, Aleea Crângului și aleile de legătură 9, 10, 11, 12 și 13.Fondurile pentru realizarea proiectului provin de la bugetul local.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











