Siliștea. Cascador fără voie: s-a urcat beat la volan și a sfârșit în șanț

Siliștea. Cascador fără voie: s-a urcat beat la volan și a sfârșit în șanț
Întrucât conducătorul autoturismului emana halenă alcoolică, i s-a solicitat acestuia să se supună testării cu aparatul alcooltest
În data de 2 octombrie a.c., ora 1:10, Poliția Orașului Negrești a fost sesizată cu privire la producerea unui eveniment rutier în localitatea Siliștea, comuna Todirești, județul Vaslui.
Procedând la efectuarea de verificări, polițiștii negreșteni au depistat un bărbat în vârstă de 25 de ani din comuna Rafaila, județul Vaslui, care în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, pe drumul național DN 15 D, în localitatea Siliștea, s-a răsturnat în sanțul pluvial din vecinătatea drumului public. Bărbatul a suferit vătămări corporale și a fost extras din autoturism de către martori oculari.
Întrucât conducătorul autoturismului emana halenă alcoolică, i s-a solicitat acestuia să se supună testării cu aparatul alcooltest dar acesta a refuzat. Ulterior, bărbatul a fost condus la Spitalul Județean Vaslui pentru acordarea de îngrijiri medicale și în vederea recoltării de probe biologice, pentru stabilirea alcoolemiei dar acesta a refuzat din nou.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 14:09 - Când sărbătorim Paștele în 2027 și în următorii ani
- 12:41 - Se răcește relația între naș și fin? Gigi Becali, tenisuni cu Mirel Rădoi din cauza lui Chiricheș
- 11:48 - Iranul ridică tensiunea: avertisment dur pentru navele militare după negocierile ratate cu SUA
- 10:57 - Nicușor Dan, mesaj de Paște pentru români: „Binele poate vindeca o societate”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











