Advertising
Premierul Florin Cîțu: Am recuperat tot ceea ce am pierdut în pandemie. România are un grad de îndatorare mic

Premierul Florin Cîțu: Am recuperat tot ceea ce am pierdut în pandemie. România are un grad de îndatorare mic
Scris de Realitatea de Vaslui Publicat: 25 mai 2021, 08:54
Premierul Florin Cîțu susține că impactul economic al pandemiei de Covid-19 a fost atenuat și toate pierderile au fost recuperate. Cîțu a precizat că România este într-o situație economică foarte bună și avem un grad de îndatorare mic, iar creșterea economică se va situa între 6% și 9%.
Citește și
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News


























