CSM Vaslui a trecut de CSM Bacău, scor 35-33 (16-16), într-un meci amical, disputat în Sala Sporturilor din localitate.

Cei peste 100 de spectatori au asistat la un spectacol handbalistic de calitate, ambele formații jucând cu garda jos, periclitându-și porțile.

De aici au apărut foarte multe goluri.

Vasluienii au fost vioara întâi, chiar dacă pe final de primă repriză s-au trezit egalați.

Polocoșer a fost omul cu golul la vasluieni, marcând de 9 ori, unele dintre ele fiind aplaudate secunde bune.

CSM Vaslui mai învinsese echipa băcăuană într-un joc de verificare, disputat luna trecută, la Bacău, scor 57-52, după trei reprize.

Leonard Bibirig a folosit în acest meci pe Bogdan Pralea, Valentin Petrila – Sebastian Polocoșer (9), Alexandru Farcaș (7), Claudiu Dediu (6), Silvian Amihăesi (4), Darius Dragon (3), Vladimir Carali (3), Andrei Voinea (2), Răzvan Farcaș (1), Gabriel Cumpănici, Andrei Popa, Alexandru Poteră, Sebastian Iozu.

Pentru CSM Vaslui urmează un al doilea amical cu o formație din prima ligă, CSM Focșani, meci programat miercuri, 31 octombrie, de la ora 17.

Articolul precedentBârlad: Doi copii de clasa pregătitoare, ar fi încercat să bage un coleg cu capul în toaletă!
Articolul următorFOTO: Cea mai clară victorie din acest sezon