Ieri, CSM Vaslui a remizat în primul amical al iernii, cu CSM Bacău, scor 37-37.

S-au disputat două reprize a câte 40 minute fiecare, iar antrenorul Leonard Bibirig s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale.

”A fost un test util și sunt mulțumit de jocul echipei mele. Băieții au făcut cam 80 la sută din ceea ce le-am cerut. Am dat posibilitatea jucătorilor cu minute puține jucate în campionat, mai ales că ne așteaptă o a doua parte de campionat mult mai dificilă și avem nevoie de toți jucătorii să contribuie la îndeplinirea obiectivului”, a spus Leonard Bibirig.

În acest meci, vasluienii nu i-au putut folosi pe Bogdan Pralea și Darius Dragon, ambii cu probleme musculare, iar Sebastian Polocoșer a părăsit terenul în minutul 5, după o accidentare mai serioasă.

Cei trei nu vor evolua nici în cel de-al doilea amical cu CSM Bacău, programat astăzi.

Articolul precedentAccident rutier minor, produs la intrarea în Bârlad dinspre Tecuci
Articolul următorAsistent de la Ambulanța Bârlad, găsit cu alcoolemie de 0,90mg/l alcool în aerul expirat