Rapid Brodoc a produs supriza începutului de an fotbalistic, învingând pe Hușana Huși, în primul sfert al fazei județene a Cupei României.

Formația din Brodoc s-a impus cu scorul de 2-1, uimind întreaga asistență, mai ales că hușenii erau văzuți favoriți la câștigarea trofeului.

Prima repriză a aparținut Hușanei, care a dominat jocul, iar rapidiștii au speculat pe contraatac și fazele fixe.

Așa a venit primul gol, după ce Ciprian Petruț l-a servit excelent pe Andrei Negrescu, care a trimis cu latul în dreapta portarului.

În partea a doua, formația hușeană a reușit egalarea, după ce Cătălin Solomon a ratat un penalty.

Când ambele echipe se pregăteau de prelungiri, noua achiziție a Brodocului, Rareș Popa, a luat o acțiune pe cont propriu și a înscris pentru 2-1, cu un șut la colțul lung.

Astfel, Rapid Brodoc devine prima echipă calificată în semifinalele Cupei României – faza județeană.

Articolul precedentUnul dintre cei doi soți ajunși la spital pe 1 Martie, intoxicat cu barbiturice